Egzekucje komornicze

Postępowanie egzekucyjne prowadzone jest przez komorników. Wraz jego wszczęciem komornik dokonuje różnych czynności w celu ściągnięcia długu. Jedną z możliwości komornika jest zablokowanie rachunku bankowego dłużnika. Obok egzekucji z nieruchomości, wynagrodzenia za pracę czy emerytury jednak zajęcie wierzytelności  z rachunku bankowego jest jednym z najczęstszych sposobów prowadzenia egzekucji przez komornika.

Wielokrotnie zdarza się, że dłużnicy dowiadują się o długach dopiero z chwilą zablokowania rachunku. Oznacza to że musiała być prowadzona przeciwko nim sprawa w sądzie. W takich sytuacjach przepisy prawa dają możliwości wstrzymania egzekucji a niekiedy nawet jej całkowitego umorzenia. Aby to osiągnąć należy podjąć odpowiednie kroki prawne. Wielokrotnie już po upływie kilku tygodni udaj się skutecznie wstrzymać komornika i całą egzekucję. Sprawa trafia ponownie do sądu, gdzie będzie rozstrzygnięta po przeprowadzeniu pełnego postępowania dowodowego. Dłużnik zyskuje szansę na wygranie sprawy i pozbycie się problemu z zadłużeniem.

Jeśli zdarzyła Ci się taka sytuacja skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego. Nasi prawnicy posiadają wiedzę i doświadczenie w pomocy na rzecz osób pozwanych przez firmy windykacyjne.

Zmieniłeś adres i nie otrzymałeś dokumentów z sądu?

Jeśli nie uczestniczyliśmy w sprawie sądowej a mamy jakieś długi i egzekucję komorniczą to jeszcze nie wszystko stracone. W pierwszej kolejności jednak trzeba ustalić niezbędne dane i zidentyfikować który sąd prowadził sprawę. P zbadaniu akt sprawy jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić możliwości prawne w każdej sprawie. Określimy stopień ryzyka przegrania sprawy i konieczne do podjęcia kroki.

Firmy windykacyjne masowo skupują długi aby potem dochodzić ich zapłaty. Często długi takie są stare i jest możliwość uchylenia się od ich zapłaty. Z uwagi na zmiany w prawie, każda spraw musi być rozpoznana indywidualnie. Do pewnego czasu tj. do połowy 2018 r. sądy w sprawach o zapłatę długów wydawały nakazy zapłaty również w sprawach przedawnionych. Do tego czasu to dłużnik musiał brać aktywny udział w sprawie i podejmować stosowne środki obrony. Takie jak m.in. zarzut przedawnienia roszczenia.

Osoby z egzekucjami komorniczymi w tego typu sprawach mogą podejmować kroki prawne w celu wznowienia sprawy i podjęcia obrony. Pomogliśmy wielu osobom pozbyć się komornika i zaległych długów. Pamiętać jednak należy, że każda sprawa jest inna i musi być rozpoznana indywidualnie. Jeśli masz podobną sprawę, napisz do nas.