Wypowiedzenie umowy pożyczki
Jakie niesie za sobą skutki ?
Na podstawie umowy pożyczki, pożyczkodawca zobowiązuję się przenieść na własność pożyczkobiorcy określoną ilość pieniędzy bądź rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a pożyczkobiorca zobowiązuję się zwrócić tą samą ilość pieniędzy lub rzeczy tego samego gatunki i tej samej jakości. Mimo zawarcia umowy pożyczki, wielu pożyczkobiorców nie spłaca swoich zobowiązań terminowo. Wtedy, pożyczkodawca uzyskuje możliwość wypowiedzenia umowy. Taki przypadek niesie za sobą negatywne konsekwencje dla pożyczkobiorcy. Jednak, aby wypowiedzenie umowy pożyczki było skuteczne, musi zostać dokonane zgodnie z regulacjami ustawowymi bądź wskazanymi w umowie pożyczki.
Umorzenie postępowania egzekucyjnego
Czy długi również zostaną umorzone ?
Celem postępowania egzekucyjnego, prowadzonego przez komornika sądowego, jest wyegzekwowanie na rzecz wierzyciela zobowiązania, które zostało przyznane np. w orzeczeniu sądowy opatrzonym w klauzulę wykonalności. Niemniej jednak czasami pojawiają się przeszkody, zarówno faktyczne jak i prawne, które uniemożliwiają komornikowi wyegzekwowanie należności. W takim przypadku komornik wyda postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego. Czy jednak umorzenie egzekucji powoduje umorzenie egzekucji ? Na te pytanie oraz wiele innych dotyczących umorzenia postępowania egzekucyjnego odpowiem w niniejszej publikacji.
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Jakie dane mogą zostać ujawnione w rejestrze ?
Ustawa o Krajowym Rejestrze Zadłużonych, która weszła w życie dnia 1 grudnia 2021 r. wprowadziła nowy ogólnokrajowy, jawny rejestr prowadzony w systemie teleinformatycznym przez Ministra Sprawiedliwości. Rejestr ten będzie stanowił źródło informacji na temat niewypłacalnych dłużników będących osobami fizycznymi, prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi. W związku z tym, warto wskazać jakie informację i jakie podmioty mogą zostać ujawnione w Krajowym Rejestrze Zadłużonych.
Czy mój dług może zostać sprzedany ?
Umowa cesji wierzytelności
W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, banki lub firmy pożyczkowe mogą sprzedać nasz dług innemu podmiotowi, którym w zdecydowanej większości przypadków będzie firma windykacyjna albo fundusz sekurytyzacyjny. Taką transakcję umożliwia regulowana przez przepisy Kodeksu Cywilnego umowa cesji wierzytelności Czy Dłużnik powinien obawiać się sprzedaży swojego długu ?
Jak poradzić sobie z przedawnionym długiem?
Komornik zablokował Ci konto a Ty nie wiesz dlaczego? Mieszkałeś za granicą i nie mogłeś odbierać pism z sądu w Polsce? Zostałeś oszukany przez firmę windykacyjna? Dowiedz się jak poradzić sobie z przedawnionym długiem.
Przedawnienie roszczeń
Zmiany w przepisach dotyczących terminów przedawnienia
Więcej informacji na stronie Rewolucyjne zmiany w przedawnieniach
Jak ogłosić upadłość konsumencką?
Upadłość konsumencka to wybawienie dla dłużników niewypłacalnych. W filmie jest przedstawiona zwięzła dawka informacji na temat tego atrakcyjnego sposobu na wyjście z długów.
Ugoda z firmą windykacyjną
Czy warto podpisać ugodę z firmą windykacyjną? Uważaj na haczyki i kruczki prawne! Zanim podpiszesz przeczytaj! Czytaj ze zrozumieniem! Nie daj się nabić w butelkę.
Przedawnienie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego
Jak pokonać BTE?
Dziś w temacie antywindykacji poruszamy kwestię przedawnienia roszczeń z bankowego tytułu egzekucyjnego. Otrzymujemy sporo zapytań dotyczących tego zagadnienia dlatego zdecydowaliśmy się kwestię opisać trochę szerzej.
Jak pozbyć się długu, komornika, windykatora?
Skuteczna antywindykacja
Pierwszym pytaniem po otrzymaniu wezwania do zapłaty od firmy windykacyjnej jest z pewnością „co robić?”. Reagować i wyjaśniać czy czekać i nic nie robić? Dzwonić czy pisać? Na pewno przyda się wtedy głęboki oddech i zastanowienie się, czy faktycznie był jakiś dług, o który teraz ktoś się upomina. Jeśli tak to dobrze jest sobie przypomnieć u kogo było zadłużenie oraz z którego roku.